Yaz Aylarında Lazer Operasyon

Yaz Aylarında Lazer Operasyon

Gelişen teknolojinin nimetlerinden biri olan ve istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlayan bir operasyon çeşididir; Lazer Epilasyon. Bu operasyon çeşidinde en önemli etken, doktorun gelen hastanın cilt ve kıl yapısını gözlemleyerek doğru teknikle uygulamasıdır.

Lazer uygulamalarında yaygın olarak, mevsimsel faktörlerin etkisi göz önünde bulundurulmaktadır. Genel bir yanılgı olan yaz aylarında lazer epilasyon yapılmaması durumu, gelişen teknoloji sayesinde ve cihazların uygunluğu sayesinde mümkün hale gelmiştir.

Lazer uygulamasından önce uygulanabilecek birkaç yöntem sayesinde, yaz aylarında da bu yöntem uygulanabilmektedir. Lazer epilasyon yaptıracak kişinin, operasyon öncesinde ve sonrasında cildi güneşten koruyan yüksek faktörlü ürünler kullanması, cilde herhangi bir bronzlaştırıcı uygulamamış olması ve ciltteki tüyleri kökleri ile temizleyici bir epilasyon türü uygulamaması işlemin rahatlıkla uygulanabilir olmasını sağlamaktadır.

Lazer epilasyon bu sebeplerden dolayı her mevsimde uygulanabilmektedir. Ve bilinenin aksine, profesyonel şekilde, doğru bir cihazla uygulandığı sürece ciltte lekelenme ya da yanma gibi problemler oluşmamaktadır.

Op. Dr. Fatih Öktem, bu konudaki çalışmalarını diğer tüm operasyonlarda olduğu gibi Özel Medicana International Ankara Hastanesinde Alexandrite Lazer ile gerçekleştirmektedir. Alexandrite Lazer, diğer lazer çeşitlerine nazaran acısız ve etkili bir işlem gerçekleşmesini sağlar. Aynı şekilde kullanılan cihazın paralel soğutma devrelerine sahip olması, yaz aylarında gerçekleşecek epilasyon operasyonlarının cilt üzerinde zararlı hiçbir etkisi olmamasını sağlamaktadır.

Ankara Ümitköy’de bulunan muayenehanemizde, lazer epilasyon istemi ile gelen tüm hastalarımıza uzman doktorumuz Fatih Öktem tarafından detaylı bilgi aktarılmaktadır.

Unutmayınız ki tüm estetik operasyonlar, klinik ortamda ve uzman doktorun gözetimi altında gerçekleştirilmelidir.

Mail Mail Gönder
Whatsapp Whatsapp
Phone Telefon
Takip Et
E-Mail E-Mail
Whatsapp Whatsapp
Telefon Telefon