Yaşam Kalitesini Etkileyen Estetik Operasyonlar

Yaşam Kalitesini Etkileyen Estetik Operasyonlar

Toplum hayatının birçok alanına etki eden estetik algı kişinin, psikolojisini, fizyolojisini ve bunlarla birlikte yaşam kalitesini de etkileyen bir durumdur. Geçmişten günümüze estetik güzellik, ürün satışı, bireylerin gereksinimleri, sanat anlayışı, bireylerin dış görünümlerinden sağlıklarına kadar birçok alanda etki eden bir olgudur.

İnsanlar günümüzde bedensel ve ruhsal açının yanı sıra dış görünüşleri ile de kendilerini iyi hissetmeyi istemektedirler. Görsel medyanın herkese ve her kesime ulaşabildiği şu son yıllarda insanlar dış görünüşlerinde de mükemmeliyetçi bir yaklaşım eğiliminde olup, güzel bir görüntünün direkt olarak yaşam kalitelerini de etkilediğini fark etmişlerdir. Beden algısı olarak nitelendirebileceğimiz bu durum, kişinin psikolojik açıdan ciddi zararlar görmesine neden olabilmektedir.

Beden algısı dediğimiz durum bebeklikten itibaren gelişen bir bütünlük duygusudur. Bireyin herhangi bir sebepten dolayı ve uzuvlarında kayıp ya da orantısızlığa yol açan durumlar yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilemektedir. Birey başta özgüven eksikliği ve kompleks gibi psikolojik sarsıntılarla baş etmek durumunda kalabilmektedir. Bu sebepledir ki plastik ve estetik cerrahi ameliyatlar bireylerin yaşam kalitesini büyük ölçüde etkilemektedir.

Ülkemizde yaygınlaşmaya başlayan meme büyütme estetikleri de bu operasyonlardandır. Kadınların vücudunu ve cinsel kimliğini tamamlayan göğüsler çeşitli sebeplerden dolayı deforme olabilmekte hatta kaybedilebilmektedir, ya da bireyin vücut yapısından dolayı sırt ve omuz genişliğine oranla gelişmemiş de olabilmektedir. Bu tür problemlerin gözlemlendiği kişilere en uygun operasyon silikon protez kullanılarak meme büyütme estetiği uygulanmasıdır.

Meme büyütme estetiğinde en önemli unsurlardan biri kişinin ameliyat öncesi bilinçlendirilmesidir. Hastanın istediği meme estetiği operasyonundan çok beden yapısına ve vücut ağırlığına oranla uygun şeklin ve büyüklüğün seçilmesidir. Bu konuda estetik cerrahın net ve gerçekçi olması da ayrı bir önem taşımaktadır.

Meme estetiği operasyonlarında başarılı sonuçlar bireyin psikolojik olarak hazırlıklı olmasına da bağlıdır. Meme estetiği operasyonunda kullanılan silikon protezin şekil ve yapısı insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde tasarlanmıştır. Operasyon öncesi ve sonrası yapılacak detaylı görüşmeler her iki tarafında hemfikir olmasını sağlayacak ve başarılı bir operasyon olmasını sağlayacaktır. Meme estetiği operasyonu hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için iletişim kısmında bulunan numaralardan bize ulaşabilirsiniz.

Mail Mail Gönder
Whatsapp Whatsapp
Phone Telefon
Takip Et
E-Mail E-Mail
Whatsapp Whatsapp
Telefon Telefon