Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi

Saç dökülmesi bireyleri, psikolojik ve sosyolojik anlamda etkileyen bir durumdur. Birçok farklı nedenden dolayı kaybedilen saçların, bilimsel araştırmalar ve tekniklerle yeniden çıkması mümkün hale getirilmiştir. Fakat kullanılan her saç ekim tekniği herkeste aynı etkiyi göstermemektedir. Günümüzde artış gösteren saç ekim teknikleri sayesinde artık saç dökülmesi problemi yaşayan bireylerin kendilerine uygun bir teknik seçebilme imkanları da ortaya çıkmıştır.

Saç dökülmesi iki çeşit olarak incelenmektedir; alopesi areata ve androgenetik alopesi. Bu dökülme çeşitleri en yaygın görülen dökülme tipleridir.

Alopesi Areata: Halk arasında saç kıran olarak da bilinmektedir. Belirgin bir belirtisi olmaksızın vücudun herhangi bir bölgesinde başlayan kıl dökülmesidir. Bu rahatsızlıkta temek sebepler genetik ve psikolojik kökenlidir. Irk, cinsiyet ya da yaş farkı gözetmeksizin herkeste ortaya çıkabilecek bir rahatsızlıktır.

Androgenetik Alopesi: Genellikle erkeklerde görülen, genetik nedenlerden ortaya çıkan ve ergenlik sonrası belirtilerini gösteren dökülme tipidir.  Kadınlarda da görülebilen bu dökülme tipi, alın çizgisi ve tepe bölgesinde yoğunluk göstermektedir. Bu dökülme tipi her ne kadar erkek ve kadınlarda görülse de, dökülme yoğunluğu farklılık göstermektedir.

Bahsi geçen bu saç dökülme tipleri harici uygulanan dermo kozmetik ürünler ya da oral yoldan kullanılan medikal destekler ile sadece bir miktar yavaşlatılabilmektedir. Genellikle saç derisinde başlayan açılmalardan sonra yeni ve canlı kıl köklerinin oluşması mümkün görünmemektedir. Fakat saç ekim yöntemleri bu durumu tersine çevirebilmekte hatta daha gür ve canlı saçların ortaya çıkmasını sağlayabilmektedir. Saç derisinde oluşan yoğun açılmalar için son dönemlerde sıklıkla uygulanan Mezoterapi, PRP ve saç ekimidir.

Saç mezoterapisi olarak da adlandırılan yöntemde, saç derisinin altına enjekte edilen trombosilin ve çeşitli vitaminler sayesinde saç derisi canlandırılmaktadır. 
Detaylı bilgi için iletişim bölümündeki numaralardan bize ulaşabilirsiniz. 

Mail Mail Gönder
Whatsapp Whatsapp
Phone Telefon
Takip Et
E-Mail E-Mail
Whatsapp Whatsapp
Telefon Telefon