Meme Büyütme Estetiğinde Bilinçli Yaklaşım

Meme Büyütme Estetiğinde Bilinçli Yaklaşım

Günümüzde güzellik algısı, estetik anlamda insanların birçok yola başvurmasına neden olmaktadır. Özellikle kadınların meme estetiği konusunda popüler güzellik etkisinde kalmaları, yanlış operasyon seçimi ve sağlıksız bir görünümün oluşmasına neden olmaktadır.

Her insanın vücudu farklı oranlarla güzel görünmektedir. Altın oran, vücudun bütününde simetri ve orantının olmasıdır. Güzellik yalnızca belli boyutlarda ya da belli kalıplarda olabilmek değil, vücudun sağlıklı şekilde simetriye sahip olabilmesidir.

Kadınlarda meme boyutu, genetik faktörler ya da dış etkenler sebebi ile değişiklik gösterebilmektedir. Ergenlik döneminde kullanılan yanlış iç çamaşırların dahi meme büyümesinde etkisi olabildiği gibi, genetik sebeplerden dolayı vücut gelişimi farklılaşabilmektedir. Kadın görünümünün önemli paraçlarından biri olan göğüs yapısı, hastaların istemi ile estetik operasyonlar ile değiştirilebilmektedir. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en sık görülen operasyonlardan biri olan meme büyütme estetiği yani augmentasyon mamoplasti, çeşitli sebeplerden dolayı oluşan asimetri ya da vücut yapısına göre küçük duran memeler için gerçekleştirilmektedir.

Meme estetiği konusunda hastaların bilinçli şekilde yaklaşması, aynı zamanda plastik cerrah ile detaylı ön muayene gerçekleştirmesi oldukça önemlidir. Popüler algının aksine doğal görünümlü meme büyütme estetiği yaptırılması daha sağlıklıdır. Bu yüzden meme büyütme operasyonu yaptıracak hastanın, beklentisi ve gerçekler karşılaştırılmaktadır. Kullanılan silikon protezlerin büyüklüğü, yapısı, şekli hem vücudun protezi kabul etmesini hem de hastanın doğal görünümlü bir meme büyüklüğüne sahip olmasında önemli faktörlerdir. 

Ankara plastik cerrahlarından Fatih Öktem, gerçekleştirdiği meme büyütme operasyonlarında silikon protez kullanmaktadır. Hastanın vücut yapısına göre belirlenen boyutta uygulanan silikon protezlerde, doğal görünüm ve olumlu sonuç alınmaktadır.

Mail Mail Gönder
Whatsapp Whatsapp
Phone Telefon
Takip Et
E-Mail E-Mail
Whatsapp Whatsapp
Telefon Telefon