Liposuction

Liposuction

Liposuction ifadesinin Türkçe karşılığı yağ aldırma işlemidir. Aynı anlamda kullanılan bazı kelimeler Liposhaping, Lipoline, Liposoft, Lipoplasti ve Liposculpturing’dir. Liposuction yani yağ aldırma, en çok talep edilen işlemlerden biridir. Bilinmesi gereken en önemli nokta bu işlemin bir zayıflama işlemi olmadığıdır. Liposuction ile kişinin vücudundaki fazla yağ alınır ve kişi daha şekilli bir görüntüye kavuşur.
Elastikiyetini kaybetmemiş bölgelerde oldukça başarılı sonuçlar elde edilen liposakşın, genellikle kalça, göbek, basenler, iç ve dış bacak , iç ve dış kol bölgelerine uygulanır. Yüz bölgesine (gıdı) uygulama da mevcuttur.
Neredeyse yağlanmanın görüldüğü her bölgede uygulanabilen yağ aldırma işlemi, tek başına uygulanabilirken  aynı zamanda diğer estetik ameliyatlarla kombine olarak da gerçekleştirilebilir.
Bu işlem hem kadın hem de erkeklere uygulanabilir. Uygulama yöntemi, yağların depolandığı alanların farklılaşması sebebiyle  kadın ve erkeklerde farklılık gösterir.

Yağ aldırma işlemi yapılacak bölgelerin sayısına göre tek seansta tamamlanabilir.
Gelişen teknoloji ile birlikte liposakşının yapılma türleride artmıştır. Günümüzde vaser ve lazer yöntemleri de  yağ aldırma ameliyatlarında önemli yere sahip olmuştur.

Mail Mail Gönder
Whatsapp Whatsapp
Phone Telefon
Takip Et
E-Mail E-Mail
Whatsapp Whatsapp
Telefon Telefon