Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe kulak doğuştan olan yani genetik bir durumdur. Sonradan edinilen bir rahatsızlık ya da bozukluk değildir. Kepçe kulak dediğimiz kulak deformesi kulakların, baş ile orantısız şekilde ve açık olmasıdır. Bu durum doğuştan olduğu için erken dönemlerde düzeltilmesi gerekmektedir. Çocuklarda en fazla 6 yaşına kadar düzeltilmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilir. Kepçe kulak tedavisinin en önemli sebebi çocukların ileri yaş dönemlerinde psikolojik olarak güçlü olmalarını sağlayabilmektir.

Kepçe kulak operasyonunda hastanın küçük yaşta olması da iyileşme sürecinin hızlı olmasını sağlayabilir. Çeşitli sebeplerden dolayı yetişkin döneme kalan operasyonlarda da herhangi bir sorunla karşılaşılmaz. Uzman doktorun görüş ve önerileri dikkate alındığı sürece sonuçlar tatmin edicidir. 

Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi kepçe kulak estetiğinde de ameliyat öncesi muayene ve doktorla görüşme gereklidir. Doktorun operasyon öncesi ve sonrasını detaylı şekilde anlatması ve beklentilerinizi nasıl şekillendirmeniz gerektiğini söylemesi gerçekleşecek operasyonun daha istenilen şekilde olmasını sağlar.

Kepçe Kulak Estetik Operasyonu :
Kepçe kulak estetiği 6 yaşa kadar olan çocuklarda genel anestezi ile, yetişkinlerde ise lokal anestezi ile gerçekleştirilir. Kepçe kulak estetiği kulak arkasında yapılan bir kesi ile yapıldığı için dışarıdan herhangi bir ameliyat izi görünmez. İzler kulak arkasında kalacaktır. Ameliyat sonrasında, 2-3 gün kadar kalacak baskı şeklinde sargı uygulanır.

İple Kepçe Kulak Estetiği :
Bu işlem estetik cerrahın uygun gördüğü kişilerde uygulanabilir. Kulak yapısı, açısı ve eğimi bu işleme uygunluk için önemli etkenlerdir. Kulaklardaki deformasyonun büyüklüğü bu işlemlerden hangisinin geçerli olabileceği yönünde etkilidir. Kepçe kulak estetiğinde hangi tekniğin sizin için daha uygun olacağı doktorunuz tarafından belirlenecektir. İple kepçe kulak estetiği sonrasında açılma riski çok fazla olduğundan fazla tercih edilen bir yöntem değildir. 

Operasyon Sonrası :
Operasyon sonrasında hasta aynı gün taburcu edilir. Ameliyat sonrası 3. gün Kulaktaki sargılar çıkarıldıktan sonra hastaya 1 hafta boyunca saç bandı takması tavsiye edilir. Takılacak bandın ne çok sıkı ne de çok gevşek olmaması gerekmektedir. Ameliyat sonrasında hastada ilk gün ağrı ve sızlama olması doğaldır. Bunun için yine doktorunuzun yazacağı ağrı kesiciler kullanılır.

İyileşme Süreci :
Kepçe kulak estetiğinden sonra ortalama 5 gün kulaklarda şişkinlik ve ağrı olması muhtemeldir. Bu durum kalıcı değildir. Ve yine aynı süre sonunda şişlikler azalmaya başlar. Ameliyat sonrası kullanılan eriyen dikişler sayesinde dikiş aldırma problemi bulunmaz. Kulaklar zamanla doğal bir görünüm alarak iyileşir.

Kepçe kulak estetik operasyonu öncesi ve sonrası hakkında detaylı bilgi almak ve muayene olmak için doktorunuza başvunuz.

Mail Mail Gönder
Whatsapp Whatsapp
Phone Telefon
Takip Et
E-Mail E-Mail
Whatsapp Whatsapp
Telefon Telefon