Kadınlarda Burun Estetiği Operasyonu ve Gelişimi

Kadınlarda Burun Estetiği Operasyonu ve Gelişimi

Eski zamanlardan günümüze değin kadınlara atfedilen güzellik kalıpları değişim sürecine girmiştir. Doğal güzelliğin ön planda tutulduğu estetik operasyonlarda, iyileşme süreçlerinin daha kısa olması da operasyonlara ilgiyi artırır niteliktedir. Birçok kadının özellikle yüz bölgesi için başvurduğu estetik operasyonlarda kalıplaşmış görüntülerin dışında var olan ve kendilerine en uygun görünümün tercih edildiği gözlemlenmektedir. Güçlü materyalist değerlerin yanı sıra kadının kişilik yapısı estetik operasyonları belirleyici unsur haline gelmiştir.

Yüz bölgesi estetiklerinden yaygın olarak tercih edilen Burun Estetiği operasyonudur. Burun Estetiği operasyonu yani Rinoplasti, Plastik ve estetik cerrahi dalında başlı başına gelişim süreci göstermiş bir operasyondur. Kadınların daha yaygın olarak başvurduğu burun estetiğinde bilinçli yaklaşım oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Çünkü yukarıda da bahsi geçtiği gibi güzellik kavramında doğallık ve fiziksel yapıya uygunluk birincil önceliktir. Kadınların estetik anlayışları geçmiş zamanlarda ne yazık ki sadece görüntünün belli bir kalıpta olması amaçlı olduğu için, yapılan burun estetiklerinde de revizyon adı verilen ikinci işleme ihtiyaç duyulmuştur. Bu sebepledir ki sağlık yönünden de önemli bir işleve sahip burun için estetik operasyonda titizlikle ve bilinçli adım atmak gerekmektedir.

Burun Estetiği öncesinde estetik cerrah ile detaylı bir görüşme yapılması hem hastanın psikolojik olarak rahatlamasını hem de yapılacak işlem hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayacaktır. Burun Estetiği' nin başlı başına bir değişim olarak algılamak yapılacak olan operasyonun başarısını olumsuz etkileyeceği için gerçekçi ve doğal yaklaşımlar her zaman daha sağlıklı olacaktır. Hastanın bireysel kaygılarının boyutları tespit edildikten sonra işlem için tarih verilmelidir.

İlk kez Burun Estetiği yaptırmayı düşünüyorsanız doktorunuzla endişe duyduğunuz her konu hakkında görüşmeniz sizin için faydalı olacaktır. Eğer revizyon yani düzeltme operasyonu için başvuracaksanız ameliyat öncesinde ve sonrasında uygulanan tetkik ve testleri detaylıca bildirmenizde fayda vardır. Ayrıca burnunuzda işlevsel bir problem söz konusu ise bunu da ayrıca belirtmeniz gerekmektedir.

Mail Mail Gönder
Whatsapp Whatsapp
Phone Telefon
Takip Et
E-Mail E-Mail
Whatsapp Whatsapp
Telefon Telefon