Estetik ve Plastik Cerrahide Vücut Şekillendirme Yöntemleri

Estetik ve Plastik Cerrahide Vücut Şekillendirme Yöntemleri

Hayatınızda değişiklik yapmak için hayat standartlarınızı yani yaşam şeklinizi değiştirmekle başlamalısınız. İyi bir görüntü, sağlıklı bir vücut kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Birçok insanda önemli bir problem haline gelen fazla kilolar, farklı yöntemler kullanılarak normal seviyelere çekilmeye çalışılmaktadır. Bunlardan biri olan medikal müdahale, insanların hala tedirginlikle yaklaştığı bir yöntemdir.

Vücut şekillendirmek için; Kavitasyon, Velasmooth, I Lipo, Akupuntur, Liposuction, Lazer Lipoliz gibi medikal yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemler tam olarak zayıflamak için kullanılmazlar. Genelde destekleyici, vücudu şekillendirici ve zayıflamaya yardımcı yöntemlerdir. Bu yöntemleri tek tek ele alacak olursak:

Kavitasyon: Liposuction(Yağ Aldırma) yöntemine alternatif olarak çıkmış bir yöntemdir. Bölgesel ya da vücut genelinde, ultrason ve titreşim uygulanarak yağ tabakalarının parçalanmasını sağlayan bir yöntemdir. Uygulama sadece cilt üzerinden ve anestezi gerekmeden gerçekleşebilmektedir. Her hangi bir yan etkisi olmayan ve vücudun enerji uygulanarak yağ yakımı için hızlanmasını sağlayan bir yöntemdir.

Velasmooth: Vücudun şekillenmesi, sıkılaşması ve incelmesi gibi amaçlarla kullanılan bir yöntemdir. Bi-Polar Radyofrekans, Kızıl ötesi ışık ve vakum yöntemlerinin bir arada toplandığı bir uygulama olup, kısa süre içerisinde istenilen görüntüye kavuşmaya yardımcı bir yöntemdir. Cerrahi bir müdahale gerekmeden bölgesel fazlalıklardan kurtulabilmek için tavsiye edilen bir yöntemdir.

I Lipo: İnsan vücudu egzersiz sırasında harcadığı enerjiyi vücutta bulunan yağlardan geri kazanmaktadır. Bu sayede de vücut yağ eritebilir ve zayıflama gerçekleşir. I Lipo yöntemi de bu mantıktan yola çıkılarak tasarlanmış bir cihazdır. Vücudun egzersiz sırasında harcadığı enerjiyi lazer diodlar aracılığıyla yağların yoğun olduğu bölgelere ileterek, kitlesel yağların parçalanarak vücuda dağılmasını sağlamaktadır.

Akupuntur: Yüzyıllardır gerçekleştirilen Çin tedavi yöntemidir. Ülkemizde son yıllarda oldukça yaygın olan bu yöntem alternatif tıp olarak da bilinir. Vücudun çeşitli bölgelerinde bulunan uyarıcı noktalara özel iğneler kullanılarak uygulanmaktadır. Birçok amaç için kullanıldığı gibi zayıflamak isteyenlerin de oldukça tercih ettiği bir yöntemdir. Söz konusu yöntem için yaş, cinsiyet vb. hiçbir ayrım yapılmamaktadır. Başarılı bir yöntemdir.

Liposuction: Bölgesel yağlanma problemi için uygulanan bir yöntemdir. Karın, bel ve basen bölgelerine mm lik kanüller yardımı ile girilerek fazla yağın emilmesidir. Genel anestezi altında uygulanan bir yöntemdir. Cerrahi bir operasyondur ve belli bir iyileşme süreci bulunmaktadır.

Lazer Lipoliz: Vücutta erimeye direnç gösteren yağların bölgesel olarak giderilmesini sağlayan bir yöntemdir. Ufak hatta gözle görülmesi imkansız noktalardan yağların olduğu bölgeye girilerek, lazer ışını yardımı ile yağların parçalanması sağlanmaktadır. Söz konusu uygulama ağrısız bir işlem olup, hızlı iyileşme görülür.

Mail Mail Gönder
Whatsapp Whatsapp
Phone Telefon
Takip Et
E-Mail E-Mail
Whatsapp Whatsapp
Telefon Telefon