Estetik Cerrahi ve Doğallık

Estetik Cerrahi ve Doğallık

Güzellik algısı insanoğlunun vazgeçilmez bakış açılarından biridir. Özellikle kadınların bu konu üzerine anlayış ve istekleri tüm kültürlerde mevcut bir durumdur. Küçük bir burun, çıkık elmacık kemikleri, uzun bir boyun ve şekilli bir vücut hemen hemen her kadının ideal görüntü anlayışıdır. Fakat şu bir gerçektir ki güzellik görecelidir.

Kadınların vücutlarında beğenmedikleri noktaları başkalarına benzemek uğruna değil doğal bir bütünlük sağlayabilmek amacı ile yaptırmalarının daha faydalı ve etkili bir karar olacağı kanısı tüm estetik cerrahların tavsiyesidir. Kişilerin ergenlik dönemlerinden itibaren başlayan görüntüden memnun olmama durumu özellikle kadınların yaygın olarak yaşadığı bir durumdur. Kişinin özgüveni açısından bakıldığında olağan bir durumdur ve estetik operasyon yaptırmayı istemekte de gayet haklıdır. Fakat tüm estetik cerrahların özellikle vurguladığı nokta görüntünün doğal olması yönündedir.

İnsanlar farklı karakteristik yapılara sahiptir. Genetik faktörler ve kişinin yetişmesi sırasında yaşadığı etkenler de bu yapının değişiminde rol oynamaktadır. Söz konusu bu değişimler yetişkin dönemde bireyin kabul edebildiği olabildiği gibi kabullenemediği ve mutlu olmasını engelleyici faktörler haline de gelebilmektedir. Estetik ve plastik cerrahinin temelde var olan orantısızlıkları giderme amacı olmasına rağmen aslında yapılan operasyonlarla bireyin mutluluğu da sağlanmaktadır.

Estetik cerrahi ameliyatlı ya da ameliyatsız birçok operasyon gerçekleştirerek farklı açılardan insanların görüntülerinden memnun olmalarını sağlayarak sağlıklı bilince sahip bireyler olmalarına hizmet etmektedir. Fakat bu işlemlerde estetik cerrahın tecrübe ve görüşlerini dikkate almak oldukça önemlidir. Birçok estetik vakıa ile ilgilenen cerrahlar tecrübeleri sayesinde kişinin doğal şekilde güzelliğinin bütünleşmesini sağlamayı amaç edinirler. Önemli olanın mükemmel görünüm değil –ki bu durum mümkün değildir- doğal bir armoni ile sağlanan güzellik olduğunu belirtmektedirler.

Ankara estetik cerrahlarından Op. Dr. Fatih Öktem

Mail Mail Gönder
Whatsapp Whatsapp
Phone Telefon
Takip Et
E-Mail E-Mail
Whatsapp Whatsapp
Telefon Telefon