Estetik Alanda Cilt Bakımı

Estetik Alanda Cilt Bakımı

Estetik alanda cilt bakımı en fazla dikkate alınan konulardan biridir. Yaşın ilerlemesi, çevresel faktörler ve kişilerin yanlış cilt bakım uygulamaları gibi nedenlerden dolayı ciltte deformasyonlar olabilir. Bu deformasyonlar doğal yollarla giderildiği gibi, dışarıdan müdahale yani estetik operasyonlarla da giderilebilmektedir. Yine de olası bir estetik operasyondan önce cildinizi bu duruma hazırlamanız çok bilinçlice bir hareket olacaktır.

Peki estetik operasyonlara cilt nasıl hazırlanmalıdır ?

Cilt hücreleri kolajen ve hyalüronik asit gibi etkenlerden oluşur. Yaş ilerledikçe ciltte kaybolma eğilimi gösteren bu etkenler, çeşitli besinlerden, gıda takviyelerinden ve en kesin çözüm olarak enjeksiyon yöntemi kullanılarak tekrar kazandırılabilir. Henüz 20 – 30 yaşa aralığında iseniz size tavsiyemiz besin düzeni oluşturmanız ve cildi dış etkenlerden koruyacak ürünleri dikkatlice kullanmanız olacaktır. Düzenli beslenme ve dikkatli kullanılan koruyucular sayesinde ilerleyen dönemlerde uygulanmasını isteyeceğiniz estetik operasyon daha başarılı sonuçlanacaktır. 30lu yaşları geçmiş kişilerin, estetik operasyonlarla duruma müdahale etme zamanı gelmiş demektir. Unutulmamalıdır ki, her estetik operasyonda olduğu gibi cilt bakımı için uygulanan tekniklerde de, temel nokta doğal görünüme kavuşmak ve sağlıklı olabilmektir. Bu konuda  Op. Dr. Fatih Öktem’den randevu alarak, muayene esnasında bilgi edinebilirsiniz.

Ankara Ümitköy’de bulunan muayenehanemizde, estetik operasyonun her alanında hizmet verebilmekteyiz. Alanında uzman  Op. Dr. Fatih Öktem cilt deformasyonu ve bakımı hakkında bilgi almak isteyen ve işlem yaptırmak isteyen hastalarına, gelişen teknoloji ve yöntemlerle seçenekler sunabilmektedir.

Cilt bakımı alanında sizlere sunabileceğimiz hizmetlerin bir kısmı şu şekildedir;

                Akneli Cilt Bakımı (Acti Biotic),

                Lifting Bakımı,

                Leke Bakımı,

                Nem Bakımı,

                Hassas Cilt Bakımı,

                Yenileyici Bakım.

Yaş ilerlemesinden kaynaklanan cilt problemleri ya da çeşitli dış etkenlerden oluşan deformasyonların kalıcı tedavisi mümkün olduğunca sonbahar ve kış aylarında uygulanmalıdır. Yaz aylarında maruz kalınan güneş ve sıcak hava, tedavinin gerilemesine neden olabilmektedir. Yaz ayları için doktorunuzdan alacağınız tavsiyeler doğrultusunda yapacağınız cilt bakım uygulamaları, sizi ve cildinizi cilt bakım operasyonuna hazır tutacaktır. Ve bu sayede daha net sonuçlar elde edebilirsiniz. Uygulanan teknikler hakkında, detaylı bilgi ve randevu için iletişime geçebilirsiniz. Unutmayın, cildiniz her zaman daha iyisini hak eder.

Mail Mail Gönder
Whatsapp Whatsapp
Phone Telefon
Takip Et
E-Mail E-Mail
Whatsapp Whatsapp
Telefon Telefon