Burun Estetiği Yaptırmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

Burun Estetiği Yaptırmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

Burun, yüz görünümünde en dikkat çekici noktalardan biridir. Gerek işlevi gerekse de görünümü açısından önemli bir noktadır. Burun estetiği bu sebeplerden dolayı oldukça tercih edilen estetik operasyonlardandır. Fakat her operasyonda olduğu gibi Burun stetiği ameliyatlarında da önemli noktalar bulunmaktadır. 

Burun estetiği hakkında internet üzerinden yapılan araştırmalar ne kadar doğrudur?


Günümüzde yapılan çoğu araştırma internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. İnsanlar, merak ettikleri, yardım istedikleri her konuda artık internete başvurmaktadırlar. Konu ile ilgili web siteleri, bloglar ve hatta forum sitelerinde birçok yazı ile karşı karşıya kalan kişiler doğal olarak kafa karışıklığı tedirginlik de yaşamaktadırlar. Şu bir gerçektir ki, özellikle sağlık konusunda internet üzerinden yapılan yorumlar her zaman olumlu sonuçlar ortaya koymamaktadır. Birçok kişi geçirdiği operasyon deneyimlerini, sonrasında oluşan komplikasyonları çeşitli yerlerde paylaşabilmektedir. Fakat unutulan nokta şudur ki, ameliyat sırasında ya da sonrasında oluşan durumlar kişiden kişiye ve yapıya göre farklılık göstermektedir. Söz konusu paylaşımlar estetik operasyon yaptırmak isteyen kişiyi tedirgin edici olabilir ve psikolojik olarak etkilenmesine neden olabilmektedir.

Estetik operasyon yaptırmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bir diğer noktada cerrah seçimidir. İşini özveri ile yapan, tecrübeli ve hasta ilişkileri güçlü bir cerrah seçimi operasyondan başarılı ve net bir sonuç alınmasını etkiler. Tercih edilmesi gereken doktor, size yalnızca yaptırmak istediğiniz işlem konusunda detaylı bilgi veren, vücut yapınızı ve sağlık geçmişinizi değerlendiren bir uzman olmalıdır. Mükemmeli değil, doğal olanı gerçekleştirme vaadi de oldukça önemlidir.

Burun estetiği için yaş sınırı var mıdır?


Tüm estetik operasyonlarda yaş sınırı 18dir ( kepçe kulak hariç ), çünkü vücut gelişimini bu yaşta tamamlamaktadır. Kişinin mevcut bir rahatsızlığı yok ise herkesin yaptırabileceği bir operasyondur.

Burun Estetiği Ameliyatı sonrası kanama olur mu?


Operasyon öncesinde yapılan tetkiklerin sonucunda, herhangi bir pıhtılaşma problemi ya da kanda bulunabilecek rahatsızlık yok ise kanamalı bir işlem değildir. Tansiyon rahatsızlığı olan kişilerde görülen kanama, kontrol altına alınabilecek düzeydedir. Genel olarak ameliyat sonrasında, pıhtılaşmış kan ve mukus ile birlikte gelen kanama görülmesi olasıdır.
Detaylı bilgi için uzman bir doktora başvurunuz.

Mail Mail Gönder
Whatsapp Whatsapp
Phone Telefon
Takip Et
E-Mail E-Mail
Whatsapp Whatsapp
Telefon Telefon