Burun Estetiği Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Burun Estetiği Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Burun Estetiği yani cerrahi adı Rinoplasti operasyonu, son yıllarda özellikle tercih edilen operasyonlardandır. İnsanların kişilik ve karakteristik özelliğini yansıtan odak noktasında bulunan burun, kemikli ya da orantısız olduğu vakit kişide özgüven zedelenmesi mümkün olabilmektedir. Altın oran olarak tanımlanan ve insanların güzellik algısını tanımlayan kritere göre burun yüze uyumlu derecede büyüklüğe sahip olmalıdır. Genetik sebepler ya da herhangi bir durumdan dolayı burun büyüklüğü ya da şeklinde meydana gelen orantısızlığın yüze uyumlu hale getirilmesini sağlayan bu cerrahi operasyonda doğru bilinen yanlışlar bulunmaktadır.

                Yanlış: Burun Estetiği' nden sonra burunda acı ve ağrı oluşmaktadır. Yüz bölgesinde morarma oluşur ve bir daha gözlük kullanılamaz.

                Doğru: Burun Estetiği eski dönemlere göre daha pratik ve acısız bir operasyondur. Bilinenin aksine burunda dayanılmaz bir ağrı olmamaktadır. Hatta bazı operasyonlarda ameliyattan 3 gün sonra birey rutin hayatına dönebilmektedir. Burun altında açılan ufak bir kesi ile burun kemiğine müdahale edilir. Kırma işlemi olmadığı için yüz bölgesinde morarma olmaz. Hasta ameliyattan 1 ay sonra burun şekli oturduktan sonra gözlük kullanmaya başlayabilir.

                Yanlış: Burun Estetiği' nden sonra burun düşebilir ve eskisinden daha kötü bir görüntüsü olabilir.

                Doğru: Yapılan operasyonun titizlikle ele alınması ve uygulanan teknikler sayesinde revizyona gerek kalmadan Burun Estetiği ameliyatı olmak mümkündür. Çok nadir vakalarda burun ucunda ufak bir değişim yaşanabilme ihtimali vardır. Fakat bu durum için de estetik cerrahın ameliyat sonrası talimatlarına harfiyen uyulması gerekmektedir.

                Yanlış: Erkekler Burun Estetiği yaptıramazlar. Yaptıranlar da ise doğal bir görüntü olmaz.

                Doğru: Burun Estetiği operasyonu erkek ya da kadın fiziksel olarak erişkin her bireyin yaptırabileceği bir operasyondur. Burun Estetiği' nde önemli olan doğal bir görünüm kazandırabilmektir. Estetik cerrahın bireyin yüzüne orantılı bir burun şekli vermesi operasyonun başarısını gösterir.

                Yanlış: Erken yaşta Burun Estetiği yaptırmak nefes almada problem yaratır. Ayrıca burun şekli değişir.

                Doğru: Burun Estetiği öncesinde estetik cerrah kişinin fiziksel ve psikolojik yapısını değerlendirdikten sonra işlem kararı alır. 18 yaşını geçmiş her birey yapısal olarak uygunsa estetik operasyon yaptırabilir. Burun Estetiği' nde en önemli ayrıntılardan biri de işlevsel bir burun ameliyatı gerçekleştirebilmektir. Yani burun estetiğinde iç ve dış bir bütün olarak değerlendirilir.

                Yanlış: Burun Estetiği' nden sonra en sıkıntılı durum burun içi tamponlardır. Tamponlar çıkarılana kadar nefes almak çok güçtür.

                Doğru: Burun Estetiği' nden sonra kullanılan tamponlar artık daha hafif ve küçüktür. Silikon bazlı tamponlar nefes alma problemi çıkarmadıkları gibi rahatsızlık da vermezler. Ameliyattan 7 gün sonra çıkarılan tamponlar burun içerisinde şeklin korunmasını sağlamaktadır.

                Yanlış:  Burun Estetiği' nden sonra eskisi gibi hareket edilmesi mümkün değildir.

                Doğru: Tüm estetik operasyonların amacı kaliteli bir yaşam sürme üzerinedir. Operasyonlar tecrübeli estetik cerrahlar tarafından ve vücuda en uyumlu şekilde gerçekleştirilmektedir. Burun Estetiği' nden sonra iyileşme süreci ile ilgili kaygı duyulması normaldir fakat gerek yoktur. İyileşme sürecinden sonrasında da artık tamamen doğal bir görünüm ve rahat hareket edebilme imkanına kavuşulabilmektedir.

Mail Mail Gönder
Whatsapp Whatsapp
Phone Telefon
Takip Et
E-Mail E-Mail
Whatsapp Whatsapp
Telefon Telefon