Bölgesel Yağlanma

Bölgesel Yağlanma

Prediyabet, diyabet hastası olmadan önceki son uyarı gibidir. Kan şekerinizin yükselmesi fakat diyabet hastalarının ki kadar yüksek olmamasıdır. Bu durum risk oluşturur. Normal bir insanda, kan şekeri(glukoz) yükseldiği vakit vücutta bulunan insülin adı verilen hormon devreye girerek bu durumu kontrol altına alır. Fakat prediyabet hastalarında insülin hormonu düzenli üretilememektedir. Bu  sebeple de vücut sinyal vermeye başlar. İlerleyen durumlarda kalp krizi ve felç gibi durumlara neden olabilen bu hastalık kontrol altına alınabilmektedir.

Prediyabet hastaları diyabet hastaları kadar insülin yoksunluğu çekmedikleri için tedavilerinde insülin kullanmazlar. Fakat diyet yapmaları gerekmektedir. Prediyabet hastalığı özellikle vücut şeklinde de belli bir oranda belli olabilen bir rahatsızlıktır. Prediyabet hastalarının bel, sırt ve göbek yağlanması şeklinde problemleri ortaya çıkabilmektedir.

Ortaya atılan bir başka teori de bölgesel yağlanmaların prediyabet hastalığını tetikleyici olabileceği yönündedir. Prediyabet hastalarında insülin hormonu düzenli salgılanmadığı için vücut yağ tutma oranı artmaktadır. Bu da bölgesel yağlanmaya neden olabilmektedir. Diyet ve spor yapıldığı halde kilo kaybedemeyen ve bölgesel yağlardan kurtulamayan hastalar psikolojik olarak da durumdan etkilenebilmektedir.

Lazer lipoliz yöntemi sayesinde vücutta direnç gösteren bölgesel yağlar parçalanarak, metabolizmanın hızlandırılması sağlanabilmektedir.

Lazer lipoliz, bilinen bölgesel incelme yöntemlerine göre oldukça kalıcı ve etkili bir yöntemdir. Sancılı bir işlem olmaması ve hastanın vücudunda iz bırakmaması nedeni ile tercih sebebidir. Lazer lipoliz yönteminde yağlanma oluşan bölgelere uygulanan belli orandaki lazer ışını, kitlesel yağlarda travma oluşturarak parçalanmalarını sağlar. Vücutta açılan ufak yerlerden milimetrelik kanüller yardımı ile bu yağlar dışarı atılır. İşlem kolay ve bilinenin aksine acısızdır. Hastalar ortalama 7 gün içerisinde iyileşerek belli oranda normal hayatlarına dönebilmektedirler. Lazer lipoliz operasyonundan sonra doktorun verdiği korse sayesinde vücut daha rahat toparlanabilmektedir.

Mail Mail Gönder
Whatsapp Whatsapp
Phone Telefon
Takip Et
E-Mail E-Mail
Whatsapp Whatsapp
Telefon Telefon