Sosyal Bağlantılar

Kadınların fiziksel bütünlüğünü sağlayan uzuvlardan olan göğüsler, çeşitli sebeplerden dolayı vücut yapısına oranla küçük olabilmektedir. Omuz genişliği, sırt genişliği, bel ve kalça oranları ele alındığında meme büyüklüğü ve hacmi önemlidir. Meme hacmi küçük olan kadınlarda vücudun genel hatları eksik bir görüntü oluşturmaktadır.

Plastik ve estetik cerrahların meme büyütme operasyonlarında hastanın psikolojik ve fizyolojik gereksinimlerini değerlendirmeleri ve bu durumlara uygun bir operasyon gerçekleştirmeleri oldukça önemlidir. Özellikle bir hastalık sebebi ile göğüslerinden birini ya da ikisini birden kaybetmiş bir hastanın travmatik durumu titizlikle değerlendirilmelidir.

Meme büyütme operasyonlarında silikon protez yöntemi ile gerçekleştirilen operasyonlarında günümüzde yaygın olarak içi silikon jel dolu, yüzeyi pütürlü ve yuvarlak protezler tercih edilse de, silikon tercihi hastanın fiziki durumuna ve cerrahın tercihine göre değişebilmektedir.

Meme büyütme ameliyatı sonrası 5. Günden itibaren rutin hayata dönmek mümkündür. Tavsiye edilen kontrol ve bakım önerilerine mutlak suretle uyulması gerekmektedir.

Detaylı bilgi için mutlaka bir Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanına başvurmanız gerekmektedir.