Sosyal Bağlantılar

Kadınların çeşitli genetik durumlar ya da geçirilen rahatsızlıklardan dolayı meme boylarında değişiklikler görülebilmektedir. Günümüzde en sıklıkla gerçekleştirilen estetik operasyonlardan biri meme büyütme yani mamoplastidir.

Meme büyütme operasyonu yani mamoplasti uzman estetik cerrahın kontrolünden sonra implant ya da silikon protez kullanılarak cerrahi işlem gerçekleştirilmesi ile uygulanmaktadır.

Meme büyütme operasyonu estetik cerrahi bir operasyon olduğu kadar plastik cerrahi kısmı da ilgilendirmektedir. Plastik cerrahi meme büyütme operasyonları genellikle;  kanser ya da tümör gibi dokuda görülen kitlelerden dolayı meme kaybı yaşayan hastalarda, herhangi bir kaza sonucu meme dokusunu kaybeden hastalarda ya da doğuştan oluşan bir rahatsızlıktan dolayı meme dokusunun gelişmemesi durumlarında uygulanan bir operasyondur.

Estetik cerrahi alanda uygulanan meme büyütme operasyonlarında genellikle hastaların görünüm itibari ile vücutlarından memnun olmama gibi durumlara göre değerlendirilerek uygulanmaktadır. Meme büyütme operasyonunda estetik anlamda bir orantısızlık söz konusu ise Plastik ve Estetik Cerrah tarafından uygun görülen ölçüde silikon protezler yardımıyla uygulanabilmektedir.

İletişim bilgilerimizde bulunan telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.