Velasmooth

Velasmooth  infrared (Infrared laser light ,kızıl ötesi ışınlar), Radyo frekans (bi-polar,dual electrodes RF), Vakum, mekanik masaj ve lenf drenaj dan oluşur.

• Kızılötesi ışık (Infrared,IR) cilde zara vermeden ciltaltı yağ dokusunu 2-5 mm derinliğe(derin dermis) kadar ısıtarak cilt elastikiyetini sağlar .

• 20 W Radyo Frekansları (RF) dokuyu 5-15 mm derinliğe (subckutan doku) kadar ısıtıp oksijenin oksi hemoglobinden ayrılmasını,oksijenin hücreye geçişini huzlandırır. IR ve RF nin sinerjik olarak birlikte kullanılması cildin ısınmasını sağlayarak oksijenin hücre içi difüzyonunu ve yağ hücrelerinde lipoliz,yağ yıkımında etkinlik artar.

•Vakum etkisi (50 mbar veya 750 mmhg basınç) ile cilt başlığın içine çekilerek dönen elektrolara temas eder. Vakum ve roller etkisiyle damarlar dilate olur, bölgeye kan akımı ve oksijen difüzyonu artar, fibroblastlar stimüle olur.

•Mekanik doku manipülasyonu ( masaj) ve lenf drenajı Hücre içindeki birikmiş sıvı,ödem ve toksinler lenf damarlarına yönlendirilir.Oluşan termal ve mekanik etkilerin sinerjisiyle yağ lobüllerinde metabolik hız artarak trigliseridler parçalanır (lipoliz),fibroblast stimülasyonu sonucu kollajen üretimi artar,kalınlaşıp kısalan kollajen liflerinin mekanik parçalanmasıyla kollajen lifler elastikiyetiniyeniden kazanır (remodelling),yağ lobülleri içeriğindeki toksin ve sıvının lenf yollarına atılımı (exchange ve lenf drenajı) sağlanır.

Yağ lobüllerinin hacminin azalması, dolaşımın düzelmesi ve cilt kollajenindeki remodeling etkiyle cilt elastikiyetini yeniden kazanarak pürüzsüz,daha gergin,sıkı ve canlı görünüme kavuşması amacıyla yapılır. Radyofrekans enerjisi aynı zamanda yüz ,boyun ve kol bölgesindeki sarkmaları azaltmak, cildin gerginleştirilmesi ve toparlanması amacıyla kullanılır.
 
Velasmooth haftada 2 kez 30-45 dakikalık seanslar halinde toplamda 10-15 seans uygulanır. Bölgesel fazlalık ve selülitinizin derecesine göre gerekli en uygun seans sayısı doktorunuz tarafından belirlenir.Tedavinin kalıcı olmasını sağlamak amacıyla 1-3 ayda bir tek seans uygulanabilir.

Select Color Scheme