SAÇ EKİMİ ANKARA

SAÇ EKİMİ NEDİR?  NASIL YAPILIR?  

-FUEFollicular Unit Extraction baş harflerinin kısaltmasından oluşur.

-FUE Saç Ekiminde alınan doku parçalarına greft ismi verilir ki bunlar da tekli, ikili, üçlü, dörtlü bazen de beşli kökler içerir. Her bir saç kökünden de bir saç teli çıkar. Her bir greft ortalama 2-2,5 saç kökü içerir. (Yani 1000 greft = 2000-2500 saç kökü içerir.)

-FUE saç ekiminde greftlerin alınmasında 0,6-0,7-0,8 mm gibi çok hassas punch denilen uçlar kullanılır.

-FUE Saç Ekimi kabaca 3 aşamadan oluşur.
1) Greftlerin toplanması (genellikle ense bölgesi ve yan taraflar, bazen sakal ve göğüs bölgesi  )
2) Ekim yapılacak bölgeye kanalların açılması ( yönlerine dikkat edilmeli) 
3) Sağlam bir şekilde çıkartılan greftlerin yine sağlam olarak ekilmesi  yani ekim aşaması

-FUE saç ekimi oldukça hassas ve sabırlı olunması gereken (aynı zamanda hasta da sabırlı olmalı) bir ameliyattır. Greft sayısıyla orantılı olarak seanslar ortalama 6-8 saat bazen daha da uzun sürebilmekte.

-Saç ekiminde doğal görünümü sağlayan en önemli iki faktör ekim yapılan saçların yönüve sıklığıdır. Doğal bir ön saç çizgisi tasarımı da oldukça önemlidir.
-Ayrıca choi implanter denilen saç ekim kalemleri de ekim işlemi sırasında kullanılmaktadır. Bu durumda  kanal açma işlemi yapılmadan direk ekim yapılır. ( DHI = Direct Hair Implantation )

1) Araştırma yaparken dikkatli olun. Saç ekiminin bir ameliyat olduğunu unutmayın ve mutlaka bir  Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı’na başvurun. Hekiminizin tıp diplomasını ve uzmanlık diplomasını mutlaka görün.  

2) Görüşmeyi yaptığınız plastik cerrahi uzmanı hekime ameliyatın tüm aşamalarını (greft alımı, kanalların açılması ve köklerin yerleştirilmesi), ekipte bulunan personelin diplomalarını açıkca sorun. Ameliyat baştan sonra bir plastik cerrahi uzmanının gözetiminde ve sorumluluğunda yapılması gereken bir işlemdir.

3) Ameliyatınız sırasında alınacak olan greftlerinizin, alım işlemi biter bitmez; mümkünse yüksek çözünürlükte fotoğraflarını alınki sonra sayma imkanınız olabilsin. Bunun için en iyisi ve pratik olanı kendi cep telefonunuzun kamerasıdır.

Bu konuda gerçekçi olmayan  mega seans vb. 5000-10000 greft gibi açıklamalardan uzak durun.

4) İşte tüm bunları garanti eden bir klinikte güvenle ameliyatınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Saç ekimi ile ilgili detaylı bilgi için doktorunuza başvurunuz.