Saç Ekimi Operasyonu ve Tarihçesi

Saçlar yüzyıllardır insanlar için en önemli aksesuar, güzellik simgesi ve güç simgesi olmuştur. Hem kadınlar hem de erkekler için önemli olan saçlar ne yazık ki çeşitli sebeplerden dolayı seyrekleşebilmekte hatta tamamen dökülebilmektedir. Vücutta bulunan bazı vitamin ve minerallerin eksikliği, genetik sebepler, yaş ilerlemesi,stres, ilaç yan etkisi ve çeşitli rahatsızlıklar saç kayıplarına neden olmaktadır.

Saç ekimi ilk kez Japonlar tarafından 1930 yılında gerçekleştirilen bir operasyondur. Saç cerrahisi olarak da adlandırılan bu operasyonda erken dönem dökülmelerin tespit edildiği hastalardan, donör olarak belirlenen bölgelerden alınan 4 mm’lik delgilerle elde edilen greftler nakledilerek gerçekleştirilmekte idi. Bu operasyonda ilk dönemler daha çok kaş, bıyık ve sakalda bulunan skar yani yara almış ve deforme olmuş bölgelere ekim yapılmaktaydı. Saç ekim yöntemleri 2. Dünya savaşı sonrasında Batı haberdar olmaya başlamıştır. 1980 yılına kadar aynı yöntemler kullanılarak saç ekimi gerçekleştirilmiştir.

Günümüz teknolojik gelişmeleri ve yapılan klinik araştırmalar sayesinde, dökülme sebebi ile ilişkili ve daha etkili yöntemler uygulanmaya başlanmıştır. Vücudun doğal yapısından alınan çeşitli dokular ve kan enjeksiyonu gibi yöntemlerle cansız kıl köklerinin yeniden canlanması sağlanabilmektedir. Uygulanacak saç ekim yöntemi doktorun gerçekleştireceği muayene ile belirlenerek hastanın ihtiyacı olan ve etkili olacak teknik tercih edilerek işleme başlanmaktadır. Ankara saç ekim merkezleri içerisinde Op. Dr. Fatih Öktem’in bizzat uygulamaları gerçekleştirdiği kliniğimizde, Fue saç ekimi, saç mezo terapisi, saç lazeri ve prp – plalet rich plasma saç ekim teknikleri uygulanmaktadır. Son teknoloji cihazlar ve gereçler yardımı ile gerçekleştirilen saç ekimi operasyonlarında %90 üzerinde olumlu sonuçlar alınmaktadır. Doktorumuz ile ücretsiz gerçekleştireceğiniz ön muayene sonrasında işlem kararı alınmaktadır. Tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Select Color Scheme