Neden Lazer Lipoliz Tercih Edilmeli?

Liposakşın (liposuction) işlemi, vücutta spor ya da diyet yapılmasına karşın direnç gösteren yağlanmalara, travma ile parçalandıktan sonra ufak delikler açılarak vücuttan çekilmesi sureti ile müdahale edilmesidir. Bu işlem genel anestezi ile uygulanabilmekte ve hasta için sancılı bir süreç olmaktadır. Geleneksel yöntem haline gelen liposcution (liposakşın) konusunda teknik konularda gelişmeler olsa da kısıtlı kalınan noktalar bulunmaktadır. Bu sebeple teknolojik gelişmeler sonucu ortaya çıkan yeni bir yöntem yani lazer lipoliz uygulanmaya başlanmıştır.

Lazer lipoliz ve liposakşın yöntemi arasındaki farkları maddeler halinde sayacak olursak neden lazer lipoliz tercih edilmesi gerektiği daha net anlaşılacaktır:

1 Lazer lipolizde uygulama yapılacak bölgeye anestezi uygulanır ve hasta operasyon boyunca bilinci açık şekildedir. Liposakşında ise hasta genel anestezi altında işleme alınır.

2 Lazer lipolizde uygulama yapılacak bölgelerde milimetrelik ufak delikler açılarak kanül adı verilen ince uçlu iğneler ile müdahale edilirken, liposakşında vücutta sonradan iz kalabilecek büyüklükte delikler açılarak müdahale edilmektedir.

3 Lazer lipoliz yönteminde bölgesel yağlara lazer ışınları ile travma yaratılarak parçalanması sağlanırken, liposakşın yönteminde mekanik olarak yağların parçalanması sağlanır.

4 Lazer lipolizde vücut derisi sıkılaşır ve vücutta herhangi bir sarkma, dalgalanma gibi görüntü bozukluğu oluşmaz. Liposakşın yönteminde ise vücuttan yağlar çekildiği için cilt dokusunda deformasyona sebep olabilmektedir.

5 Uygulama sonrasında lazer lipolizde gözle görülemeyen izler oluşur ve kısa sürede geçmektedir. Liposakşın uygulamasından sonra ciltte uzun bir süre morarma ve kanüllerin açtığı izler kalamaktadır.

6 Lazer lipoliz sonrası iyileşme süreci daha kısadır, hatta 1 günlük istirahatten sonra hasta rutin hayatına dönebilmektedir. Liposakşın yönteminde ise genel anestezi ve uygulamanın ağrılı olmasından dolayı en az 1 hafta süreyle istirahat gerekmektedir.

Lazer lipoliz yönteminin avantajları birçok yönteme göre daha fazladır. Vücut şekillendirme işlemi yaptırmak istiyorsanız ve Ankara’da lazer lipoliz nerede yaptırılır diye düşünüyorsanız sizi muayenehanemize bekliyoruz. Op. Dr. Fatih Öktem tarafından gerçekleştirilen işlem hastane ortamında ve teknolojik cihazlar yardımı ile gerçekleştirilmektedir. İşlem hakkında daha detaylı bilgi ya da randevu almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Select Color Scheme