Meme Kanseri ve Plastik Cerrahi

Kadınlarda birçok yönden ağır bir rahatsızlık olan meme kanseri özellikle operasyon sonrasında oldukça sarsıcı bir durum haline gelebilmektedir. Erken tanı ile atlatılabilir bir vakıa olsa da ilerleyen döneme sahip meme kanseri rahatsızlıklarında kadınlarda meme dokusunun alınması ile sonuçlanabilmektedir. Mastektomi adı verilen meme kanseri sonrası memenin alınması sonrası, kadınlarda ruhsal yönden rahatsızlıklar ortaya çıkmaktadır.

Kadın bedeni yüz yıllardır, üretkenliği, estetik görünümü ve cinselliği ile önem taşıyan bir meta olmuştur. Kadınların vücut yapılarında estetik görünümün en belirleyici uzuvlarından biri de memedir. Kadının psikolojik ve fizyolojik açıdan bu kadar önemli bir uzvunu kaybetmesi oldukça zor bir durumdur. Meme kanserini atlatabilmenin rahatlığını yaşayamadan uzuv kaybetmenin sancısı ile kadınlarda psikolojik sarsıntı durumları ortaya çıkmaktadır.

Plastik ve estetik cerrahların özellikle ilgilendikleri ve kadınlarda hem fizyolojik hem de psikolojik açıdan rahatlatıcı bir yöntem olan mamoplasti uygulaması yapılmaktadır. Mamoplasti plastik cerrahi bir operasyondur ve meme büyütme olarak adlandırılır. Mastektomi işlemi görmüş kadınlarda tedavi bitiminden sonra yaralar tam olarak iyileştiğinde mamoplasti yani meme büyütme işlemi başlayılabilmektedir.

Meme kanseri atlatmış kadınlarda iki şekilde meme implantı uygulanabilmektedir. Birincisi serum fizyolojik sıvısı ya da silikon implant kullanımı ile ikincisi de hastanın kendi meme dokusu kullanılarak yapılan onarımdır.

Mamoplasti yani meme büyütme operasyonunda kullanılan silikon ya da dolgu sıvıları hastanın vücuduna zararlı olabilecek maddeler içermemektedirler. Kanser hastalığını atlatmış hastalarda vücut hassasiyeti daha fazla olduğu için plastik cerrahlar konu hakkında detaylı bilgi vererek hastanın bilinçlenmesini de sağlamaktadırlar. Uygulanan cerrahi operasyon, teknikler ve gelişmiş teknoloji sayesinde hastanın kısa sürede sağlığına ve fiziki anlamda normal görüntüsüne kavuşabilmesini kolaylaştırır niteliktedir.

Ankara plastik ve estetik cerrahlarından Op. Dr. Fatih Öktem, özellikle kadınların yüksek risk grubunda olduğu meme kanserinin önceden teşhis edilebilmesi yönünden tüm olası kişilerin önlemlerini almaları yönünde bilgi vermektedir. Söz konusu hastalığı atlatmış hastaları için en doğal ve en uygun görüntüye sahip implant uygulamasını da titizlikle gerçekleştirebilmektedir. Konu hakkında detaylı bilgi ya da randevu almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Operasyon hakkında bilgi için --> http://www.fatihoktem.com.tr/meme-buyutme--ankara-o10

Select Color Scheme