Lazer Epilasyon Tercihi ve Nedenleri

Epilasyon, kadın ya da erkek fark etmeksizin vücudun herhangi bir yerinde bulunan ve istenmeyen tüylerin, kalıcı ya da uzun süreli şekilde giderilmesi anlamına gelmektedir. Epilasyon kalıcı ya da geçici olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır. Geçici epilasyon yöntemleri uzun süredir hatta yıllardır kadınların kullandığı yöntemlerdir. Gelişen teknoloji ve iş hayatının çok hızlı gelişmesi nedeni ile vakit konusunda sıkıntı çeken kadınların başvurdukları yöntemler haline gelmiştir. Kadınların uyguladıkları epilasyon yöntemlerini sayacak olursak;

Geçici Epilasyon Yöntemleri:

                Ağda

                Tüy Sarartma

                İp ile Alma

                Friksiyon

                Epilatör ile Alma

                Traş

                Tüy Dökücü Krem

Kalıcı Epilasyon Yöntemleri:

                Lazer Epilasyon

                İğneli Epilasyon

                Foto Epilasyon

Modern çağ ile birlikte kadınların iş dünyasında yer almaları, günlük hayatlarında hızlı ve pratik şekilde ihtiyaçlarını görmelerine neden olmaktadır. Anne, eş ve çalışan olan kadınların erkeklere nazaran daha hızlı şekilde çözümler üreterek hayatla başa çıkmaları gerekmektedir. Kadınlar, doğaları gereği güzeldirler. Ve bu güzelliklerini her dönem korumak isterler. Pürüzsüz bir vücut kadınların yüzyıllardır sahip olmak istedikleri ve güzelliklerini tamamlayıcı etkenlerdendir. Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi birçok seçenek vardır fakat geçici epilasyon yöntemlerinde vakit ve para kaybı göz önünde bulundurulduğunda eskisi kadar tercih sebebi olmadıkları gözlemlenir.

Geçici epilasyon yöntemlerin hala devam ettiği birçok güzellik merkezi bulunmaktadır. Ucuz yöntemler, hijyenik olmayan ekipmanlar ile aslında sağlığın riske atıldığı ortamlardır. Birçok araştırma kuaför ve güzellik salonlarında kullanılan alet ve ekipmanların bulaşıcı hastalıklara davetiye çıkardığını ortaya koymuştur.

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak sağlıklı şekilde kurtulmanın yolu lazer epilasyon yöntemidir. Teknolojinin nimetlerinden biri olan lazer epilasyon yöntemi sadece belli bir süre uygulandıktan sonra kalıcı şekilde epilasyon derdinden kurtulmanızı sağlayacak ideal bir yöntemdir. Ankara lazer epilasyon alanında titizlikle ve etkili şekilde hizmet veren Op. Dr. Fatih Öktem, kadınların bu yöntem için her hangi bir yere değil, uzmanlık sahibi bir estetik kliniğe gitmeleri gerektiğini özellikle belirtmektedir. Lazer epilasyon uygulaması tecrübe ve el becerisinin dışında medikal eğitiminde önemli olduğu bir yöntemdir. Uygulamanın ancak bir estetik cerrahın gözlemi ile gerçekleştirilmesi gerektiğini unutmamak gerekmektedir.

Lazer epilasyon Ankara ve çevresinde doğru bir tercih olan kliniğimize ücretsiz ilk muayene için gelebilirsiniz. Detaylı bilgi ve randevu için bizimle mutlaka iletişime geçin. Sağlığınız önceliğiniz olsun.

Operasyon hakkında bilgi için -->http://www.fatihoktem.com.tr/lazer-epilasyon-ankara-n2

Select Color Scheme