Gençleşmek İçin Mucize Yöntem; Hyaluronik Asit

Yıllar geçtikçe eskisi gibi görünmemek, düşüncelerin değişmesi, olgunluk süreçleri ve sorumluluklar derken insanlar güzel ve genç görünebilmek için birçok yöntem araştırmaya başlıyorlar. Ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Yılların izini silmek, yenilenmiş hissetmek ve kendine olan güveni yeniden kazanabilmek için başvurulan yöntemler arasında en yaygın olan işlemlerden olan dolgu adı verilen ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemi bulunmaktadır.

Nedir peki dolgu yöntemi? Estetik cerrahların ameliyat korkusu yaşayan ve kısa sürede sonuç almak isteyen hastalarına tavsiye ettikleri oldukça etkili bir yöntemdir. Günümüz teknolojisi sayesinde hızlı ve kolay bir yüz germe yöntemi olan dolgu uygulaması, mucize yöntem olarak da literatürlere geçmiştir.

İlerleyen yaşlarda insanların vücudunda yoğun şekilde sıvı kaybı görülür. Bu sıvı kaybı eklem ve kas rahatsızlıklarına sebep olduğu gibi cilt yüzeyinde de gözle görülür etkileri olmaktadır. Sıvı kaybeden ciltte önce mimik çizgileri oluşmaya başlar. Oluşan mimik çizgileri sonrasında kalıcı hale gelerek kırışıklıklara dönüşür. Cildin sıvı kaybetmesi aynı zamanda elastikiyet özelliğini de kaybetmesine neden olduğu için, cilt mimik çizgilerini ve kırışıklıkları onarma gücünü kaybeder. İşte bu noktada dolgu işlemi adeta bir kurtarıcı şeklindedir. İçeriğinde bulunan yoğun orandaki Hyaluronic Acid maddesi sayesinde cilt kaybettiği nemi kazanarak gerginleşebilmektedir. Kollajen üretimini tetikleyecek bölgelere belli oranlarda enjekte edilen Hyaluronic Acid, kısa sürede etkisini göstererek cildin toparlanmasına yardımcı olur.

Hyalüronik asit dolgu işlemi 15-20 dakika süren ve acısız bir işlemdir. Etkisi doktorunuzun uygun gördüğü süre zarfında tekrar eden seanslara göre belli olur. Bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamakla birlikte, görülebilecek ufak etkiler en fazla 7 gün içerisinde tamamen geçer.

Ankara ameliyatsız estetik operasyonlarda tecrübe ve kalitesi ile adından söz ettiren Op. Dr. Fatih Öktem, tüm operasyonlarda olduğu gibi bu estetik operasyonda da memnun edici çalışmalar ortaya koymaktadır. Dr. Öktem cilt yapısı ve hastanın sağlık geçmişini göz önünde bulundurarak işlemleri başlatmaktadır.

Ankara’da plastik ve estetik cerrahi uygulamalarda uzman bir yardım almak istiyorsanız bizimle iletişime geçmelisiniz.

Select Color Scheme