Burun Estetiğinde Revizyon

Burun estetiği, farklı nedenlerden dolayı burunda oluşan şekil bozukluğu ya da orantısızlığın en doğal şekilde giderilmesini sağlayan estetik cerrahi operasyondur. Burun estetiğinde amaç şekil bozukluğunu giderme olsa da solunum konusunda da işlevsel bir operasyon olması önceliklidir. Birçok kişi burun estetiği kararını sadece şekil olarak algılamaktadır. Bu sebeple gerçekleştirilen operasyonlar sonrasında revizyon adı verilen düzeltme operasyonları sıklıkla görülmektedir.

Geçmiş yıllarda burun estetiği oldukça sancılı ve zor bir sürece sahip cerrahi operasyonlardan biriydi. Fakat gelişen teknoloji, kullanılan cihazların kalitesi ve cerrahların geliştirdiği uygulamalar sayesinde daha kolay atlatılabilen bir operasyon haline gelmiştir. Fakat revizyon burun ameliyatları normal operasyonlara göre daha risklidir. Çünkü revizyon ameliyatlarda esas olan burnun iç kısmında oluşan ve solunum ile birlikte hastanın yaşam kalitesini etkileyen durumu ortadan kaldırmaktır.

Ankara estetik cerrahlarından Op. Dr. Fatih Öktem, revizyon istemi ile gelen hastalarının işlemlerini başarılı şekilde sonuçlandırmaktadır. Hastanın hem işlevsel açıdan hem de görünüm açısından sağlıklı bir buruna kavuşmasını sağlayarak, psikolojik açıdan da rahatlamalarını hedeflemektedir. Ankara Ümitköy’de bulunan muayenehanesinde yaptığı ön tanıdan sonra operasyona alınan hastalar için öncelik sağlıklı ve yaşam kalitesini olumlu etkileyen bir buruna sahip olmalarıdır. 

Select Color Scheme