Burun Estetiği Yaptırmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

Burun, yüz görünümünde en dikkat çekici noktalardan biridir. Gerek işlevi gerekse de görünümü açısından önemli bir noktadır. Burun estetiği bu sebeplerden dolayı oldukça tercih edilen estetik operasyonlardandır. Fakat her operasyonda olduğu gibi burun estetiği ameliyatlarında da önemli noktalar bulunmaktadır. Soru cevap niteliğinde konuyu açıklayacak olursak;

Burun estetiği hakkında internet üzerinden yapılan araştırmalar ne kadar doğrudur?

Günümüzde yapılan çoğu araştırma internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. İnsanlar, merak ettikleri, yardım istedikleri her konuda artık internete başvurmaktadırlar. Konu ile ilgili web siteleri, bloglar ve hatta forum sitelerinde birçok yazı ile karşı karşıya kalan kişiler doğal olarak kafa karışıklığı tedirginlik de yaşamaktadırlar. Şu bir gerçektir ki, özellikle sağlık konusunda internet üzerinden yapılan yorumlar her zaman olumlu sonuçlar ortaya koymamaktadır. Birçok kişi geçirdiği operasyon deneyimlerini, sonrasında oluşan komplikasyonları çeşitli yerlerde paylaşabilmektedir. Fakat unutulan nokta şudur ki, ameliyat sırasında ya da sonrasında oluşan durumlar kişiden kişiye ve yapıya göre farklılık göstermektedir. Söz konusu paylaşımlar estetik operasyon yaptırmak isteyen kişiyi tedirgin edici olabilir ve psikolojik olarak etkilenmesine neden olabilmektedir.

Doktor seçimi yaparken nelere dikkat edilmelidir?

Estetik operasyon yaptırmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bir diğer noktada cerrah seçimidir. İşini özveri ile yapan, tecrübeli ve hasta ilişkileri güçlü bir cerrah seçimi operasyondan başarılı ve net bir sonuç alınmasını etkiler. Tercih edilmesi gereken doktor, size yalnızca yaptırmak istediğiniz işlem konusunda detaylı bilgi veren, vücut yapınızı ve sağlık geçmişinizi değerlendiren bir uzman olmalıdır. Mükemmeli değil, doğal olanı gerçekleştirme vaadi de oldukça önemlidir.

Ağrılı bir işlem midir?

İşlemin süresi ve yöntemi ağrı durumunu belirleyici bir unsurdur. Kişinin acı eşiği de bu durum için önemli bir faktördür. Ameliyat sonrasında uygulanacak olan tampon klasik yöntemle uygulanırsa işlem sonrası ağrı söz konusudur. Fakat yeni yöntemler artık bu işlemi daha ağrısız şekilde gerçekleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Burun estetiği için yaş sınırı var mıdır?

Tüm estetik operasyonlarda yaş sınırı 18dir, çünkü vücut gelişimini bu yaşta tamamlamaktadır. Kişinin mevcut bir rahatsızlığı yok ise herkesin yaptırabileceği bir operasyondur.

Ameliyat sonrası kanama olur mu?

Operasyon öncesinde yapılan tetkiklerin sonucunda, herhangi bir pıhtılaşma problemi ya da kanda bulunabilecek rahatsızlık yok ise kanamalı bir işlem değildir. Tansiyon rahatsızlığı olan kişilerde görülen kanama, kontrol altına alınabilecek düzeydedir. Genel olarak ameliyat sonrasında, pıhtılaşmış kan ve mukus ile birlikte gelen kanama görülmesi olasıdır.

Belirtmiş olduğumuz durumlar ve daha fazlası için Ankara Ümitköy’de bulunan muayenehanemizde detaylı bilgi almanız mümkündür. Op. Dr. Fatih Öktem, tecrübeli yaklaşımı ve detaylı bilgilendirmeler eşliğinde burun estetiği operasyonlarını gerçekleştirmektedir. Uzman görüşleri ile Op. Dr. Fatih Öktem, tecrübeli ve hastaların memnuniyetini odak alarak çalışma gerçekleştirmektedir.

Select Color Scheme