Saç Lazeri

Günümüzde lazer tedavisi birçok şey için kullanılabilmektedir. Saç dökülmesi problemi de bu alanlardan biridir. Düşük seviyeli lazer tedavisi olarak bilinen saç lazeri, saç köklerini güçlendirmek, dökülmesini önlemek ve saçların tekrar çıkmasını sağlamak amacı ile kullanılan bir yöntemdir.

Saç lazerinde saç derisine uygulanan ışınlar kıl kökleri ve kan hücrelerini harekete geçirerek saç çıkışını sağlamaktadır. Uygulanan ışın düşük seviyelidir. Diğer lazer ışınlarına istinaden saç lazerinde gönderilen ışınlar 670nm ve soğuktur. Saç dökülmelerinde asıl sebeplerden biri, saç derisinin altında bulunan kıl köklerinin ve kan hücrelerinin yavaşlamasıdır. Saç lazeri uygulanan bölgede kanlanma artacağı için saç çıkışı için gerekli olan protein ve hücre metabolizmasında artış olmaktadır.

Saç Lazeri Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Tedavi süresi hastanın durumuna göre 2-4 ay arası değişiklik göstermektedir. Ortalama 20 dakikalık seanslarla işlem yapılmaktadır. Herhangi bir cerrahi işlem uygulanmamaktadır.

Saç Lazeri Tedavisini Kimler Yaptırabilir?

Dökülme problemi yaşayan ve bölgesel açılmalar yaşayan her yetişkin saç lazeri tedavisi yaptırabilmektedir.

Saç Lazeri Tedavisinin Yan Etkileri Var Mıdır?

Gözlemlenen ya da bilinen bir yan etkisi bulunmamaktadır. Uygulanan lazer ışını düşük seviye ve soğuk olduğu için tedavi sırasında da herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmez.

Saç Lazeri Tedavisinin Etkileri Nelerdir?

Saç derisine uygulanan lazer ışını, kan akışını hızlandırdığı için saç çıkışında %55 oranında artış gözlemlenir. Mevcut saç kökleri gerekli proteini sağlayabildikleri için dökülme de önlenmektedir. Saç telleri canlı ve parlak şekilde çıkabilmektedir.

Ne Kadar Sürede Etkili Olur?

Tedavi başlangıcından itibaren 3 ay içerisinde etkisi görülmeye başlanır. Hızlı sonuç alınan pratik bir yöntemdir.

Saç Lazeri tedavisi Ankara Ümitköy’de bulunan estetik ve plastik cerrahi muayenehanemizde  ön tanı gerçekleştirildikten sonra, uzman doktorumuz tarafından bizzat gerçekleştirilen bir yöntemdir. Muayene ve işlem hakkında en doğru ve detaylı bilgi için 0532 409 00 12 - 0312 240 39 99 telefonlarından bize ulaşabilirsiniz. 

Select Color Scheme