Liposuction  Liposuction ifadesinin Türkçe karşılığı yağ aldırma işlemidir. Aynı anlamda kullanılan bazı kelimeler Liposhaping, Lipoline, Liposoft, Lipoplasti ve Liposculpurin’dir. Liposuction yani yağ aldırma, en çok talep edilen işlemlerden biridir. Bilinmesi gereken en önemli nokta bu işlemin bir zayıflama işlemi olmadığıdır. Liposuction ile kişinin vücudundaki fazla yağ alınır ve kişi daha şekilli bir görüntüye kavuşur.
Elastikliğini kaybetmemiş bölgelerde oldukça başarılı sonuçlar elde edilen liposakşın, genellikle kalça, göbek, basenler, iç ve dış bacak , iç ve dış kol bölgelerine uygulanır Yüz bölgesine (gıdı) uygulama da mevcuttur
Neredeyse yağlanmanın yaşandığı her bölgede uygulanabilen yağ aldırma işlemi, tek başına uygulanabilirken  aynı zamanda diğer estetik ameliyatlarla kombineli olarak da gerçekleştirilebilir
Bu işlem hem kadın hem de erkeklere uygulanabilir. Uygulama yöntemi, yağların depolandığı alanların farklılaşması sebebiyle  kadın ve erkeklerde farklılık gösterir.
 Yağ aldırma işlemi yapılacak bölgelerin sayısına göre tek seansta da tamamlanabilir.
Gelişen teknoloji ile birlikte liposakşının yapılma türleride artmıştır. Günümüzde vaser ve lazer yöntemleri de  yağ aldırma ameliyatlarında önemli yere sahip olmuştur.
 

Select Color Scheme