Lazer Lipoliz

Vücutta diyet ve spor aktivitelerine direnç gösteren bölgesel yağlanmalar olabilir. Bu kişinin beslenmesi, genetik yapısı ve farklı bir çok nedenden dolayı gerçekleşebilir. Bu tür yağlanmaların giderilmesi için günümüz teknolojisi ile birlikte gelişen ve yeni bir yöntem olan lazer lipoliz - lazer liposuction kullanılmaktadır.

Lazer lipoliz ya da lazer liposuction; bel, göbek, bel çevresi bölgesi, kollar, kalça, bacaklar, gıdı gibi bir çok bölgeye uygulanabilen bir yöntemdir.

Lazer lipoliz için uygulama yapılacak bölgeye anestezi uygulanır. Hastaların tercihine göre genel anestezi de uygulanabilir. Fakat her iki durumda da işlem ağrısız şekilde gerçekleştirilir. Uygulanacak bölgeye lazer uygulanarak katılaşmış yağların sıvılaşması sağlanır. Sonrasında vücuda açılan en fazla 3-4 mm lik deliklerden sıvı halindeki yağlar çekilir. Yağlar lazer kullanılarak eritildiği için sinir ve kaslara zarar vermez. Kılcal damarlar uygulama esnasında büzüldüğü için kanama ve işlem sonrası morluk görülmesi minimumdur. Lazer uygulaması sırasında yağlara travmatik dalgalanmalar verildiği için daha geniş bölgeye daha kalıcı olarak etki eden bir yöntemdir.

İşlem süresi uygulanacak bölgeye ve yağlanmaya göre değişiklik gösterir. Aynı şekilde işlem sonrasında hastanede yatmanız ya da taburcu edilmeniz bu duruma bağlıdır.

Lazer Lipoliz Sonrası ve İyileşme Süreci :

Lazer lipolizde uygulanan yöntemler önceki yöntemlere göre daha hafif ve acısızdır. Hasta operasyon sonrasında yoğun geçirilen egzersiz sonrası hissedilen kas sertliğini ve ağrılarını hisseder. Operasyonun uygulandığı bölgede her hangi bir iz gözlemlenmez. Morarma ve kanama minimum derecededir. Hasta, uygulama sonrasında 2 hafta boyunca korse takmalıdır. Yapılan işlemin büyüklüğü ve uygulanan bölgenin genişliğine göre farklılık gösteren durumlardır. Ameliyat sonrası doktorunuzun verdiği ağrı kesiciler ve ilaçları kullanmanız gerekmektedir. Yine doktorunuzun vereceği beslenme programına uymanız gerekmektedir. Yine bu süreçte sıcak ortamlarda bulunmamanız önerilir. Banyo yapma ve günlük rutine başlayabilme durumları doktorunuzun belirlediği şekilde gerçekleşir. İyileşme süreci korsenin düzenli kullanımı ve doktorunuzun talimatlarını yerine getirmenize bağlı olarak hızlanacaktır.

* Lazer lipoliz operasyonu öncesi ve sonrası hakkında detaylı bilgi almak ve muayene olmak için Doktorumuzun Ankara Ümitköy’de bulunan muayenehanesine randevu alarak gelebilirsiniz. Randevu için iletişim bölümünde bulunan numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Select Color Scheme