Yaşlanma, her insan için kaçınılmaz bir süreçtir. Bu sürecin başlangıcı ve evreleri her insanda farklılık gösterebilmektedir. Yaşlanma süreci tüm vücutta gözle görülen değişikliklere neden olan doğal bir olgudur. Fakat bazı durumlarda yaşlanma belirtileri hızlı ve daha belirgin gerçekleşebilmektedir.
İnsan vücudunda yaşlanmanın vermiş olduğu belirtileri yok edebilecek bir yöntem ne yazık ki bulunmamaktadır. Bunun yerine sağlıklı kalabilmeyi ve yaşlılık sürecini daha rahat şekilde sürdürebilmeyi mümkün kılan yöntemler vardır.
Cilt üzerine yapılan araştırmalar göstermektedir ki, cilt hücrelerinin canlanması ve yenilenmesini sağlamak cilt kırışıklıklarını önleyebilmektedir. Ameliyatsız cilt yenileme yöntemleri olan bu tedaviler estetik cerrahi müdahale olarak tanımlanmaktadır. Bu estetik cerrahi müdahalelerde temel olarak ele alınan iki esas vardır; cilt tonu ve cilt yapısı. Yüzeyin görünümünü ciddi ölçüde etkileyen bu esaslar, cilt yapısını oluşturan hücrelerdeki sıvının yaşa bağlı olarak azalması ile değişime uğramaktadır. Cilt altı dokusunda başlayan sıvı ve yağ dokusunun azalması durumu cilt yüzeyinde kırışıklık oluşmasına neden olur.
Cilt yenileme işlemleri basit görünse de, uzman estetik cerrah tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Cilt yapısını tanıyan, medikal bilgi birikimi ile uygun tedavi yöntemini tavsiye eden estetik cerrahlar, ameliyat ya da ameliyatsız işlemler için başvurulması gereken ilk kişilerdir. Ankara estetik cerrahlarından Fatih Öktem, klinik hizmetlerine bir yenisini daha ekleyerek ameliyatsız cilt yenileme işlemini Hydrafacial cihazı ile gerçekleştirmektedir. Türkiye’de sınırlı sayıda klinikte mevcut olan bu son teknoloji cihaz sayesinde, cildinizin ihtiyacı olan nem dengesine kavuşması mümkündür. Daha aydınlık ve daha parlak bir cilde kavuşmak için FDA onaylı bu cihaz, estetik cerrahlar tarafından da tavsiye edilmektedir. Hydrafacial cilt yenileme cihazı ile; cilt problemleri, siyah noktalar, akne lekeleri, cilt yüzeyinde oluşan ölü derinin atılması gibi sorunların tedavisi mümkündür.
 

Select Color Scheme