Genç görünebilmenin sırlarından biri ve en önemlisi yüz ve çevresi yani boyun bölgesinin gergin ve pürüzsüz olabilmesine bağlıdır. Birçok kişinin yaygın olarak rahatsız olduğu durumlardan biri halk arasında gıdı olarak bilinen boyun bölgesinde oluşan yağlanma ve sarkmalardır. Bu durumun aslında yaş ile alakası yoktur. Yetişkin bireylerde çeşitli sebeplerden ötürü kilo alımlarından dolayı gıdı sarkması ve yağ toplanması gibi deformasyonlar oluşabilmektedir.

Yüzün ve boynun birleştiği bölge olan gıdı, vücutta en ince kaslara sahip bölgedir. Yüz mimiklerini destekleyen bölge olan gıdı bölgesi, hızlı kilo alıp verme, yaşlanma nedeni ile elastikiyeti kaybeden deri gibi sebeplerden dolayı sarkabilmektedir.

Gıdı estetiği genelde 50 yaş ve üzeri kişilerde cerrahi operasyon, 30 ve 40 yaş grubunda ise lazer liposuction gibi yöntemlerle giderilmektedir. Uygulanan bu estetik operasyonlar sayesinde kişiyi olduğundan daha genç gösterebilmektedir.

Gıdı estetiği ameliyatlarında korkulduğu gibi ses ve mimik kaybı gibi riskler yoktur. Hatta gıdıda oluşan sarkma boyutuna göre lazer liposuction uygulanacak ise sadece lokal anestezi uygulanarak işlem gerçekleştirilmektedir.

 

Select Color Scheme