Birçok insanın özellikle kadınların ortak kaygısıdır; güzel ve genç görünmek. Fakat bu algı çok kişide yanlış yansıyabilmektedir. Tüm plastik ve estetik cerrahların ortak kanısı doğal güzellik yönündedir. Estetik ameliyat istemi ile gelen hastalarına- eğer ciddi bir rahatsızlıktan ya da doğuştan gelen anomali yoksa- en asgari düzeyde operasyon uygulanmasının en sağlıklısı olacağı yönünde bilgi vermektedirler.

Genel olarak bir araştırma yapıldığında en çok tercih edilen estetik operasyonları şu şekilde sıralayabiliriz;

                Burun estetiği: Öncelikli amaç solunum konusundaki sıkıntıları gidermektir. Görünüm ve kişinin özgüveni açısından da önemli estetik ameliyatlardandır.

                Göz kapağı estetiği: 30 yaşı geçmiş her kişinin yaptırabildiği bir estetik operasyondur. Zamanla oluşan göz kapağı düşmesine çözüm niteliğindedir. Söz konusu operasyon cerrahi müdahaleye gerek kalmadan da çözülebilmektedir.

                Liposuction(Liposakşın- Yağ Aldırma): Vücutta direnç gösteren yağların, müdahale ile parçalanması sağlanarak vücuttan alınması yöntemidir. Vücut şekillendirme için tercih edilen yöntem, uygulama ve tekniğe göre farklılık gösterebilmektedir.

                Dolgu veya Yağ Enjeksiyonu: Özellikle yüz bölgesinde tercih edilen, cerrahi operasyona ihtiyaç duyulmaksızın gerçekleştirilen bir operasyondur. Kemikli bir yüz yapısına sahip kişilerin, vücutlarının belli bölgelerinden alınan yağların yüzlerine enjekte edilmesidir.

                Meme Estetiği: Genellikle meme büyütme operasyonu tercih edilendir. Göğüslerde görülen küçüklük silikon protezler yardımı ile büyütülmektedir. Söz konusu operasyonda bireyin sağlık durumu vücut yapısı ve yaşı oldukça önemlidir.

                Kepçe Kulak Estetiği: Kepçe kulak, doğuştan ya da sonradan oluşabilen bir vücut anomalisidir. Bireylerin psikolojik durumlarını etkileyen bir durumdur. 

 

Select Color Scheme