Kadınların çeşitli genetik durumlar ya da geçirilen rahatsızlıklardan dolayı meme boylarında değişiklikler görülebilmektedir. Günümüzde en sıklıkla gerçekleştirilen estetik operasyonlardan biri meme büyütme yani mamoplastidir.

Meme büyütme operasyonu yani mamoplasti uzman estetik cerrahın kontrolünden sonra implant ya da silikon protez kullanılarak cerrahi işlem gerçekleştirilmesi ile uygulanmaktadır.

Meme büyütme operasyonu estetik cerrahi bir operasyon olduğu kadar plastik cerrahi kısmı da ilgilendirmektedir. Plastik cerrahi meme büyütme operasyonları genellikle;  kanser ya da tümör gibi dokuda görülen kitlelerden dolayı meme kaybı yaşayan hastalarda, herhangi bir kaza sonucu meme dokusunu kaybeden hastalarda ya da doğuştan oluşan bir rahatsızlıktan dolayı meme dokusunun gelişmemesi durumlarında uygulanan bir operasyondur.

Estetik cerrahi alanda uygulanan meme büyütme operasyonlarında genellikle hastaların görünüm itibari ile vücutlarından memnun olmama gibi durumlara göre değerlendirilerek uygulanmaktadır. Meme büyütme operasyonunda estetik anlamda bir orantısızlık söz konusu ise Plastik ve Estetik Cerrah tarafından uygun görülen ölçüde bir büyütme yine implant ya da silikon dolgulu protezler yardımıyla uygulanabilmektedir.

Ankara plastik ve estetik cerrahlarından Op. Dr. Fatih Öktem, meme büyütme yani mamoplasti cerrahi uygulamalarını sıklıkla gerçekleştirmektedir. Meme büyütme operasyonu için muayeneye gelen hastalarında gerekli tetkik ve araştırmalar yapıldıktan sonra Doktorumuz en uygun büyüklükteki ve şekildeki meme operasyonunu hastaya uygulamaktadır. Doğal görünümlü ve sağlığa en uygun meme implant ya da protezler kullanılarak gerçekleştirilen meme büyütme operasyonunda, hastanın en kısa sürede psikolojik ve fiziki açıdan rutin hayatına dönebilmesi hedeflenmektedir.

Hasta memnuniyeti odaklı çalışan kliniğimizden meme büyütme operasyonu hakkında detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz. İletişim bilgilerimizde bulunan telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Select Color Scheme