Gözler insanların dış dünya ile bağlantı kurduğu önemli uzuvlardandır. Görsel duyarlılık olarak adlandırılan bu işlev insanların ayrım yapma yeteneğinin gelişmesini de sağlamaktadır.

Gözler hassas organlardır bu sebeple göz kapağı ile korunabilmektedir. Gözleri koruyan göz kapağı çeşitli sebeplerden dolayı deforme olabilmektedir. Bu deformasyonların sebeplerini sayacak olursak;

               - Genetik faktörler; ailede bulunan yapısal etkenlerden dolayı erken yaşlarda bile görülen göz kapağı ve çevresi deformasyonları,

                -Yaşlanma faktörü; ilerleyen yaşlarla birlikte göz çevresinde bulunan hassas derinin elastiki özelliğini kaybetmesi,

                -Çevresel faktörler; Kullanılan ilaçlar, krem ya da makyaj malzemeleri ya da düzensiz uyku ve sigara, alkol tüketiminin yoğun olma durumları gibi nedenlerden dolayı göz çevresi ve göz kapağında deformasyon oluşabilmektedir.

Göz kapağında oluşan deformasyonlar kişinin görüntüsünü etkilediği kadar görüşünü de etkilemektedir. Ve görüşün etkilenmesi bireyin kaliteli bir yaşam sürmesini engelleyerek problem yaşamasına neden olabilmektedir. Bu sebepledir ki göz kapağı estetiği  için erken müdahale daha etkili sonuç alınmasını sağlar.

Göz kapağı estetiği ülkemizde sıklıkla yaptırılan estetik cerrahi işlemlerdendir.  

Select Color Scheme