Akupunktur

Akupunktur bir denge tedavisidir. Akupunktur’a göre hastalıklar enerji dengesi bozukluğundan ortaya çıkar ve bu denge tekrar korunduğunda kişiler iyileşirler.
 
Nasıl tedavi edilir?
Derimizin üzerinden derinlere doğru giren noktalar vardır. Bu noktalara vücudumuzun yönetim noktaları denilebilir. Noktalar kanallara 
açılırlar. Kanallarda enerji tıkanıklığı olunca bu noktalar aracılığıyla tıkanıklıklar açılır, kanallardan enerji akımı sağlanarak hastalık tedavi edilir.
 
Teşhis nasıl yapılır? 
Mevcut tıbbın imkanlarına akupunkturun kendisine has teknikleri ilave edilir. Akupunkturla teşhiste duyusal kabiliyet ve sezgi gücü önemlidir. 
Hastanın yürümesinden konuşmasına kadar izlenir. Nabız muayenesiyle ön teşhis konulur. Noktalar tesbit edildikten sonra tedaviye geçilir.
Noktalar iğnelenmekle, laser uygulanmakla, elektrik akımı uygulanmakla, masajla etkin hale getirilir.
 
Tedavi süresi ve sıklığı nedir? 
İğneler genelde 20 dakika kalır. Hastalar çoğu kez ikigünde bir gelirler. TipII Diyabet, şiddetli migren, trigeminal nevralji, akut astım vs gibi hastalıklarda hergün tedavi uygulanır. Tedavi süresi ve sıklığı hastalıklara göre değişir. Sigara alışkanlığının bırakılması tedavisinde haftada bir kez olmak üzere üç kez gelinir, kilo için haftada bir gelinir.

Select Color Scheme